Aktualności
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE 2019.08.14

INSTYTUT METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ WYDAŁ OSTRZEŻENIE

 
Kampania - #niezaklinaj pogody

 

Ogłoszenie o realizacji przez Powiat Przemyski w 2019 roku pilotażowego Programu "Aktywny samorząd" finansowanego ze środków PFRON.

 Kliknij tutaj:

OGŁOSZENIE

Uchwała Zarządu Powiatu Przemyskiego w sprawie powołania komisji konkursowej opiniującej oferty na realizację zadania publicznego pn. "INFORTECA - promocja Powiatu poprzez promocję Fortów Twierdzy Przemyśl"

 

Oferta Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej

Oferta Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w III kwartale 2019 roku:

KROSNO

PRZEMYŚL

RZESZÓW

TARNOBRZEG

Obchody stulecia Policji Państwowej w Przemyślu

4 sierpnia 2019 roku na przemyskim Rynku uroczyście obchodzono Święto Policji – formacji utworzonej przed stu laty, u zarania Odrodzonej Rzeczypospolitej. Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w Archikatedrze Przemyskiej i poświęceniem przez Metropolitę Przemyskiego abp. Adama Szala tablicy pamiątkowej na murze katedralnej dzwonnicy upamiętniającej stulecie polskiej policji. 

Następnie udano się na staromiejski rynek, gdzie odbył się uroczysty apel. Gospodarzem uroczystości był nadkomisarz Piotr Mazur – Komendant Miejski Policji w Przemyślu. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli przemyskich samorządów – miasto reprezentował Wiceprezydent Przemyśla Bogusław Świeży, a powiat – Wicestarosta Przemyski Marek Kudła. 

Dla 116 policjantów dzień ten był ważny w karierze zawodowej – zostali oni bowiem mianowani na wyższe stopnie policyjne. Najwięcej, bo 47 awansowanych było w korpusie aspirantów. Akty nominacyjne wręczali: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Henryk Moskwa i nadkomisarz Piotr Mazur. 

Uhonorowana została też grupa osób cywilnych wspierających przemyską policję. Wśród wyróżnionych statuetkami Niedźwiedzia Przemyskiej Policji był Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Ryszard Adamski. Zwieńczeniem policyjnego święta był charytatywny piknik na dolnej stacji stoku narciarskiego, podczas którego wolontariusze „Caritasu” zbierali datki na rzecz ofiar przestępstw.

 
 
 
 
 
75 rocznica Powstania Warszawskiego

W Przemyślu, podobnie jak i w wielu innych miastach Polski, oddawano hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia 2019 roku o godzinie 17 w mieście zabrzmiały syreny alarmowe, zaś przy Pomniku Orląt Przemyskich rozpoczęła się uroczystość zorganizowana z inicjatywy Komendy Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej. Na maszt podniesiona została flaga państwowa, odśpiewano hymn i odczytano Rozkaz Specjalny Komendanta Hufca z okazji 75 rocznicy powstańczego zrywu w stolicy Polski. Nie zabrakło okolicznościowej patriotycznej legendy, a przy tablicy upamiętniającej Szare Szeregi składano wieńce i kwiaty. Złożyli je m.in. włodarze miasta i powiatu – Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun oraz Wicestarosta Przemyski Marek Kudła. 

 

 
Folkowa Nuta w Babicach

28 lipca 2019 odbyło się w Babicach (gmina Krzywcza) XXI Spotkanie Zespołów Muzykujących „Folkowa Nuta”. Ta tradycyjna impreza posiada tę samą, sprawdzającą się od lat, formułę. Jak co roku nie zabrakło barwnych stoisk z swojskim jadłem i rękodziełem ludowym z poszczególnych sołectw Gminy Krzywcza. Na scenie wystąpili m.in.: Chór „Gloria” z Babic, Kapela „Warzanie” z Wary, Kapela „Rokiecianka” z Rokietnicy i Zespół Pieśni i Tańca „Familia” z Rudołowic. Jako gwiazda wieczoru wystąpił Dziani z Cygańskimi Gwiazdami. Oprócz jadła i rękodzieła można się też było zapoznać z ofertą  stoisk promocyjno – edukacyjnych Lokalnej Grupy Działania Pogórze Przemysko Dynowskie, Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego oraz Nadleśnictwa Krasiczyn. W imieniu władz Powiatu Przemyskiego organizatorom pogratulował przedsiębiorczości Wicestarosta Przemyski Marek Kudła. Zwieńczeniem imprezy była dyskoteka „Pod Gwiazdami” .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mistrzostwa Polski służb mundurowych

W dniach 27-28 lipca br. w Przemyślu odbyły się w III Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych – TWIERDZA PRZEMYŚL 2019.

Organizatorami mistrzostw były Regiony Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA: Bieszczadzki i Przemyski oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej, zaś partnerami - Polski Związek Piłki Siatkowej, Województwo Podkarpackie (Podkarpacie przestrzeń otwarta), Urząd Miasta Przemyśla oraz Starostwo Powiatowe w Przemyślu.

Do rywalizacji na boiskach plażowych przy kładce nad Sanem przystąpiło 27 par z całej Polski. Ostatecznie, po kilkugodzinnych morderczych zmaganiach przy wyjątkowo gorącej aurze najlepsi okazali się: Bartłomiej Baniak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich oraz Marcin Melnarowicz z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Podczas turniejowych zmagań, wzorem poprzednich edycji mistrzostw, nie zabrakło siatkarskich gwiazd ze słynnej „złotej drużyny Huberta Wagnera”, mistrzów  świata z 1974 roku i mistrzów olimpijskich z 1976 roku – Tomasza Wójtowicza, Marka Karbarza, Włodzimierza Stefańskiego i Mirosława Rybaczewskiego. Wśród obserwujących sportowe zmagania nie zabrakło włodarzy Powiatu Przemyskiego – Starosty Przemyskiego Jana Pączka oraz Wicestarosty Marka Kudły.

 
 
 
 
 
 
 
 
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE 2019.07.29

INSTYTUT METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ WYDAŁ OSTRZEŻENIE

 
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE 2019.07.26

INSTYTUT METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ WYDAŁ OSTRZEŻENIE

 
UWAGA - KONKURS FOTOGRAFICZNY

 

Regulamin i załączniki do pobrania poniżej:

REGULAMIN

ZAŁĄCZNIK NR 1

ZAŁĄCZNIK NR 2

ZAŁĄCZNIK NR 3

KOMUNIKAT

Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do pracy w Komisji Konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach ogłoszonego konkursu

 

Zapraszamy do składania ofert w otwartym konkursie pn. "INFORTECA - promocja Powiatu poprzez promocję Fortów Twierdzy Przemyśl"
W rocznicę Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca 2019 roku w Przemyślu – podobnie jak i w wielu miejscowościach całej polski - oddawano cześć ofiarom Rzezi Wołyńskiej. O godzinie 12 zawyły syreny, a przy Rondzie Ofiar Wołynia spotkali się przemyślanie, którzy symbolicznym zapaleniem zniczy oraz modlitwą za pomordowanych  dawali świadectwo pamięci. Nie zabrakło włodarzy miasta i powiatu z prezydentem Wojciechem Bakunem i Starostą Przemyskim Janem Pączkiem. 

Kontynuacja memorialnych uroczystości była Msza Święta koncelebrowana w intencji ofiar w kościele o.o. Karmelitów Bosych, a następnie udano się na Cmentarz Wojskowy gdzie przy symbolicznym Krzyżu Wołyńskim składano wieńce i kwiaty oraz zapalano znicze. Uczynili to m.in.: Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Ryszarda Adamski i Wicestarosta Marek Kudła. W uroczystościach tłumnie mieszkańcy miasta i okolicznych gmin, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci, kresowianie, przemyscy Sybiracy oraz rodziny wołyńskie. 

 
Zaproszenie

 

Giełda

III Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej ? TWIERDZA PRZEMYŚL 2019

 

Załącznik:

REGULAMIN

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE 2019.07.01

INSTYTUT METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ WYDAŁ OSTRZEŻENIE

 
Strona 1 z 63
««   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41   »»
Strona główna  •  Powiat  •  Sprawy mieszkańców  •  O Powiecie  •  Aktualności
Copyright © 2018 - Powiat Przemyski | Wszelkie prawa zastrzeżone